Meilės žaidimus žmonės propaguoja dar nuo „Kamasutros“ laikų. Tačiau kad seksas gali ir gydyti, susigriebta ne taip ir seniai. Kai tai pradėta tirti nuodugniau, pasipylė kūniškus malonumus giriantys mokslininkų straipsniai. Nuo galvos skausmo, nuo kraujagyslių problemų, nuo depresijos – susidaro įspūdis, kad lytiniai santykiai gali padėti išspręsti daugybę sveikatos problemų.

Tuo tarpu vyrams, kurių ir taip neapkaltinsi abejingumu seksui, egzistuoja dar viena svari priežastis juo užsiimti. Ilgą laiką stebėję ir tikrinę stipriosios lyties atstovų sveikatą, mokslininkai padarė išvadą, jog vyrams, kurie mylisi ne rečiau kaip tris kartus per savaitę, ženkliai sumažėja rizika susirgti prostatos ligomis.

Prostata – organas, kurio tikrąją svarbą žino nedaugelis

Prostatą daug kas sieja vien su šlapinimosi sistemos sutrikimais, tačiau šio organo reikšmė – gerokai didesnė. Prostata – tai viena iš vyriškų lytinių liaukų. Maždaug graikinio riešuto dydžio organas slepiasi po šlapimo pūsle ir gaubia šlapimo kanalą. Prostata išskiria sekretą – gleivingą skystį, kuris yra svarbi spermos sudedamoji dalis. Sekretas padeda įvykus orgazmui sėklai keliauti link tikslo ir apsaugo spermatozoidus nuo žuvimo, staiga pasikeitus aplinkai.  

Prostata taip pat gamina vyriškam organizmui svarbias medžiagas, vadinamas prostaglandinais. Šios medžiagos turi įtakos erekcijai, spermatozoidų gyvybingumui ir aktyvumui, parūpina medžiagų, kad vyro sperma būtų pilnavertė. Jeigu šių medžiagų trūksta, sutrinka visas vyriškumo „varikliukas“.

Gera savijauta ir girgždanti lova – susiję

Nenuostabu, kad viskas mūsų organizme susiję – sveika prostata prisideda prie kokybiškų lytinių santykių, o pastarieji – prie prostatos gerovės.

Reguliarūs lytiniai santykiai gali padėti užkirsti kelią vienai dažniausiai pasitaikančių prostatos ligų – prostatitui (prostatos uždegimui), kurį gali lemti daugybė priežasčių – nuo maudynių lediniame vandenyje iki „pasigautos“ infekcijos. Sekso metu iš prostatos išbėga joje susikaupęs sekretas, taip ją pravalydamas ir neleisdamas apsigyventi ligai.

„Dirbantis organas yra sveikas organas. Prostata prisideda prie spermos gamybos, tad kai lytiniai santykiai yra reguliarūs, ji dirba, išsivalo. Tačiau svarbu, kad santykiai būtų reguliarūs. Jei jie yra tokie „pripuolamieji“, kai kelis mėnesius nesimylima, o po to bandoma atsigriebti per vieną savaitgalį, tai nėra labai naudinga“, – sako urologas Ramūnas Kerpauskas.

O ką daryti, jei mylėtis nesinori ar neišeina dėl nuovargio ar streso? Daugeliu atvejų gali padėti suplanuotas romantiškas vakaras su mylimu žmogumi, ar paprasčiausias aplinkos pakeitimas.

Nereiktų numoti ranka ir į gamtos siūlomą pagalbą. Kai kurie maisto produktai sutartinai laikomi afrodiziakais, taip pat egzistuoja augalų, tokių kaip gulsčioji ragužė (lot. Tribulus terrestris), kuri nuo seno vartojama norint palaikyti gerą lytinę funkciją ir lytinį potraukį.

Ignoruoti negalima


Nuo 45 metų amžiaus vyrams didėja rizika susidurti su kita prostatos problema – prostatos hiperplazija, kai ši liauka padidėja ir pradeda spausti šlapimo takus.

„Tai lemia prastesnį šlapinimąsi, blogesnę fizinę ir psichologinę savijautą. Nors prostata neturi tiesioginės įtakos erekcijai ar lytiniam potraukiui, jos problemos gali lemti vyro nenorą užsiimti lytiniais santykiais“, – teigia R. Kerpauskas.  

Suprantama, atsisakyti lytinių santykių – prasta išeitis, jau vien dėl anksčiau šiame straipsnyje išvardytų priežasčių. Pastebėjus pirmuosius šlapinimosi sutrikimo simptomus, reikia ne gėdytis ar ignoruoti problemą, o ieškoti jos sprendimo.

Dar senovės Šiaurės Amerikos indėnai prostatos sveikatai išsaugoti naudojo specifinį augalą – gulsčiąją serenoją (lot. Serenoa repens). Tikėta, kad šio augalo vaisiai ir iš jo lapų verdama arbata gali tarsi ranka nuimti vyriškumo problemas. Šio augalo naudą jau ne tikėjimu, o išsamiais klinikiniais tyrimais įrodė ir šiuolaikiniai mokslininkai.

Patarimas pabaigai: natūralių medžiagų ar supratingos partnerės paskatinti dažniau užsukite į lovą – jums padėkos ne tik prostata, bet ir visas organizmas.

Tags:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This field is required.

This field is required.