Pokalbis su gydytoju Kamarausku

Autorius: Gyd. Vytautas Kamarauskas. V. Kamarausko urologijos-andrologijos klinika Data: 2012-02-22

article_image

Pasaulis gyvena labai išvystytų technologijų, greičio, streso, nuolatinės įtampos bei gamtos taršos sąlygomis. Daugybę šių veiksnių pasekmių jaučiame visi, o ypatingai tą pastebi medikai.

Viena iš labiausiai šiuo metu jaudinančių problemų yra žmonijos tąsos, reprodukcijos ir vaisingumo problema. Tiesos dėlei turime pasakyti, kad aplaidžiau šią problemą sprendžia šalys, kuriose yra gyventojų perteklius, tačiau Europos bei Šiaurės Amerikos gyventojams tai ypatingai svarbi problema. Jeigu kažkada buvo manoma, kad vaisingumo problema yra moters problema, tai dabar jau visiems aišku, kad tai tolygi abiejų lyčių bėda. Dabar ypatingai greitai ėmė vystytis andrologijos mokslas, mokslas tiriantis ir sprendžiantis vyro vaisingumo ir potencijos problemas. Gausybė naujausių technologijų pritaikyta šioje mokslo srityje, daugybė gydomųjų preparatų išbandyta, bet visi pamažu ima pastebėti, kad tobuliausias gydytojas yra pati gamta, kad tobuliausiai veikia gamtos mums dovanoti gydomieji augalai ir jų sudedamosios dalys.

Per pastarąjį laikotarpį labai plačiai į androloginių vaistų grupę įsiveržė fitosteroliai, t.y. iš augalų pagaminti preparatai. Tokiuose augaluose esantys veiklieji komponentai, daugiausiai būdami sterolių pavidalu, o tai reiškia tirpūs riebaluose komponentai, gali geriausiai įsisavinti į lytinių organų ląsteles.

Vyro reprodukcinėje sistemoje dažniausi sutrikimai yra prasta spermatozoidų kokybė, vyriško hormono testosterono apykaitos sutrikimai - jo stoka ar perteklius, bei vyro lytinės galios erekcijos ir ejakuliacijos sutrikimai. Šių negalių gydymas yra be galo sudėtingas ir sunkus. Taigi atėjus į pagalbą gamtos vaistinei imta labai domėtis ir plačiai taikyti augalinius preparatus, nes jų sudedamosios dalys puikiai atitinka andrologų lūkesčius.

Kai kurie augalai turi savybę stimuliuoti lytinių ląstelių veiklą, todėl Sertolio ląstelės, iš kurių vystosi spermatozoidai, tampa stipresnės. Jų branduoliai dalijasi aktyviau ir naujų spermatozoidų kiekis ima didėti. Maža to, išsivystę spermatozoidai būna gerokai judresni, juda taisyklingiau, per makšties gleivių barjerą prasiskverbia žymiai greičiau. Šitie tyrimai atlikti su eksperimentiniais gyvūnais, o skiriant šių preparatų vyrams, ryškiai pagėrėja spermos kokybė.

Pastaruoju laikotarpiu visi andrologai ir mokslininkai, tyrinėjantys vyro reprodukcinės sistemos problemas, teigia, kad gana ryškiai pastebimas testosterono lygio sumažėjimas. Vieni mano, kad tai stresų ir įtempto gyvenimo pasekmė, kiti - kad dėl toli pažengusių naujagimių išslaugymo technologijų berniukai visuotinai yra silpnesni, jų organizmai nekovoja gamtos atrankoje, todėl apskritai silpnesnis organizmas pagamina ir mažiau hormonų. Vienok, visuotinai pripažinta, kad didesnis testosterono kiekis yra tvirtesnis pagrindas kokybiškai vyro lytinei funkcijai.

← Atgal į sąrašą